Jak jsme vytvořili reklamní spoty pro VODAFONE ve spolupráci s agenturou McCann Prague

Naším úkolem bylo vytvořit sérii reklamních spotů, které osloví mladou cílovou skupinu a ukáží, že být sám sebou, i se všemi svými podivnostmi, je to nejlepší, co můžeme udělat. Klíčovým poselstvím bylo podpořit individualitu a originalitu.

„Být sám sebou“

Naším hlavním cílem bylo vytvořit obsah, který je upřímný, autentický a rezonuje s mladými lidmi. Rozhodli jsme se pro koncept „observačních spotů“, kde jsme se stali pozorovateli každodenních, avšak neobvyklých situací, které mladí lidé prožívají. Každý spot byl navržen tak, aby vyprávěl příběh, který je i přes svou jednoduchost emocionálně nabitý a věrný životu.

Vizuál, emoce, hook

Observační spoty postavené na situaci či emoci mají skvělé kouzlo. Ale protože se pohybujeme v neúprosném světě onlinu, bylo potřeba začít spoty něčím, co upoutá pozornost. Rozhodli jsme se pro kombinaci makrozáběrů a detailních záběrů s využitím světelných změn, které reflektují emoční stavy postav. Například, záběr na oko nebo prst na telefonu jako úvodní „hook“ předchází hlavní části příběhu.

Zvuk a hudba

Zvuk hraje v našem vyprávění klíčovou roli. Rozhodli jsme se využít sound design, který rozšiřuje realitu postav, a hudbu, která podporuje emoční změny, které postavy prožívají. Například, využití tlumených zvuků v napjatých momentech a jejich návrat do normálu, když se postavy cítí lépe.

„Neomezeně cringe“ VODAFONE YOUTH

Tento projekt byl pro nás nejen výzvou, ale i příležitostí ukázat naši schopnost transformovat kreativní nápady do efektivních reklamních spotů. Věříme, že naše práce pomůže posílit vztah značky Vodafone s mladou generací a podpoří jejich touhu být sami sebou.

AGENCY: MCCANN PRAGUE

DIRECTOR: NOVAK+NGUYEN

DOP: DUŽAN DUONG

CAMERA OPERATOR: MATEJ HOLLY

1AC: JIRKA WOJTA

GAFFER: RICHARD BEZDĚKA

MUA: MARTINA LOY

PRODUCER: ADAM BĚLÍK

PA: ESTER ČERMÁKOVÁ

SOUND DESIGN/MIX: LUKÁŠ PEŠEK

EDIT: VIET DUONG

GRADING: ENTHONY GRAIN