V době, kdy se lidé potýkají s finančními výzvami a rostoucími cenami energií, přichází ČEZ ve spolupráci s reklamní agenturou McCann Prague s kampaní, která nabízí konkrétní řešení a podporu.

Tato kampaň, navazující na koncept „pozitivní energie“, se zaměřuje na tři klíčové oblasti: Samoodečet, specialisté na České poště a poradna při finanční tísni.

Zadáním pro naši produkci Unreal Visual tedy bylo, na základě dodaných podkladů a scénáře od agentury, vytvořit tři spoty na jednotlivé klíčové oblasti, zaměřené na tři cílové skupiny.

Spot „Samoodečet“ věnovaný tématu: Energie pod kontrolou.

Naše kreativní vize

Bavila nás idea jednoduchých, minimalistických spotů, kdy se kamera stává jakousi sondou do života našich postav. Chtěli jsme, aby vše působilo co nejvíce opravdově. Základní koncept byl tedy pro všechny spoty jednotný.

V první fázi představujeme naše postavy skrze fragmenty v jejich obydlí. Tuto část nám taky doplňuje vnitřní hlas naší postavy, který funguje jako dostatečný emociální startér, aby nás samotná postava nadále zajímala. Např.: „Já hlavně potřebovala zjistit, do kdy mi platí moje cena a jak je to se zastropováním.”

Spot „Pošta“ věnovaný tématu: Specialisté na České poště.

V další fázi spotu naši postavu představujeme v její běžné činnosti. Činnosti, při které vidíme, jak je jí dobře. Jak je plná naděje a vděčnosti. Doplňujeme o přímou řeč, např.: „Poradna při finanční tísni, kterou nám ČEZ doporučil, pomohla rozložit splátky, než se naše situace zlepší.”

Spot ukončujeme odjezdem od okna, skrze které vidíme naši postavu v širším kontextu. Líbila se nám premisa, kdy okno funguje jako spojka vnitřního a vnějšího světa. Delší odjezd divákovi navíc dává větší šanci zpracovat emoce nasbírané během spotu. Nejprve sledujeme naše postavy přes detaily a končíme kontextem, ve kterém žijí. 

Spot „Poradna“ věnovaný tématu: Poradna při finanční tísni.

Každý spot byl navržen tak, aby komunikoval konkrétní způsoby, jakými ČEZ pomáhá svým zákazníkům, a zároveň ukázal, že firma je tu pro ně v dobrých i špatných časech. Tímto přístupem jednotlivé spoty přispívají k lepšímu vnímání značky ČEZ a ukazujeme, že „pozitivní energie“ je více než jen slogan – je to závazek.

AGENCY: MCCANN PRAGUE

DIRECTOR: NOVAK+NGUYEN

DOP: TOMÁŠ UHLÍK

AD: ŠTĚPÁN UŽDIL

1AC: MICHAL MACHULDA

2AC: MARTIN PROCHÁZKA

GAFFER: VÍT MORAWSKI

BEST BOY: MATĚJ OUJEZDSKÝ

2ND BEST BOY: TOMÁŠ TESAŘ

SOUND: PAVEL VRTĚL

WARDROBE: KLÁRA MACKOVÁ

MUA: ŠTĚPÁNKA VELÍŠKOVÁ

PROPS: SURF PROPS MARTIN ROTT

PRODUCER: ADAM BĚLÍK

PA: ESTER ČERMÁKOVÁ

SOUND DESIGN/MIX: LUKÁŠ PEŠEK

GRADING: TOMÁŠ UHLÍK

EDIT: TOMÁŠ BLÁHA