V Unreal Visual jsme s radostí přijali výzvu od agentury DDB Prague a převedli její zadání na kreativní a vizuálně působivou kampaň pro ROSSMANN CAREWEAR.

Zadání od agentury DDB Prague bylo komplexní a podrobné, poskytující nám jasný rámec a očekávání od projektu. Naším cílem bylo vytvořit video a klíčové vizuály, které by nejen splňovaly specifikace agentury, ale také překračovaly očekávání a posunuly hranice tradičního marketingu.

Našim úkolem bylo vytvořit celkem pět verzí videa (6s, 15s, 30s, 60s a vertikální 15s formát). Kromě reklamních spotů jsme vytvořili i čtyři klíčové vizuály.

Proces vytvoření kreativního návrhu

Prvním krokem byla důkladná analýza zadání od agentury. Ze zadání jsme získali klíčové informace o cílovém publiku, stylu komunikace, návrhu reklamního spotu a hlavních hodnotách značky ROSSMANN CAREWEAR. S těmito poznatky jsme přistoupili k vývoji našeho kreativního návrhu, který měl nejen odpovídat zadání, ale taky přinést do projektu novou, svěží energii.

Kreativní návrh

Voda, mořské řasy, fashion, smyslnost, pokožka a kontrast. Tato slova nám sloužila jako vodítko během celého projektu a inspirovala nás k vytvoření jedinečného vizuálního stylu. 

Příroda, reprezentována hlavně vodou a slunečními paprsky, je středobodem celého kreativního návrhu. Nepředstíráme, že jsme na reálné lokaci – proč skrývat něco co je zřejmé a neudělat naopak výhodu z toho, že natáčíme ve filmovém studiu?

Věci jako bílé pozadí a umělé slunce na něm promítané, nebo náš vlastní kousek „moře“, byť jen několik metrů čtverečních velký, vytvoří nápadný kontrast k přírodním prvkům.

Realizace

Pro natáčení a focení jsme vytvořili ve studiu hlavní set, skládající se s umělého bazénu naplněného vodou a dotvořeného dalšími rekvizitami. Bílé pozadí nám umožnilo vytvoření světelných projekcí odrazem přímo z vodní hladiny.

Herci, Make-up a Styling

Výběr herců byl klíčový. Zaměřili jsme se na různorodost, aby náš obsah rezonoval s širokým spektrem diváků. Make-up a účesy byly navrženy tak, aby podporovaly spojení se značkou a přírodou, přičemž důraz byl kladen na přirozený a zároveň okázalý vzhled. “Wet look” perfektně doplnil celkový vizuál našeho spotu.

Kamera a světlo

Celý spot jsme rozdělili do dvou částí. První – více záhadná, nám umožňuje využití jemnějšího svícení. Také pohyby kamery jsou delší a snovější. Během této fáze, pomocí voiceoveru, divákovi vysvětlujeme poselství a udržujeme ho v napětí.

V druhé fázi odpovídáme na otázky diváka a rozptylujeme závoj tajemství. Druhá část spotu začíná změnou světelné atmosféry – symbolizovaným východem slunce. Kontrastní sluneční paprsky zaplňují studio. Střih, pohyby kamery a sound design nabírají na intenzitě. Spot je energičtější a my tak zajišťujeme udržení divákovy pozornosti až do samotného finále spotu – západu slunce s packshotem na produkty ROSSMANN CAREWARE.

Projekt ROSSMANN CAREWEAR byl pro nás skvělou příležitostí demonstrovat naši schopnost přenést kreativní vizi do reality.

AGENCY: DDB PRAGUE

DIRECTOR: MARTIN JANEŠ

DOP: MICHAEL JURÁSEK

AD: MIKULÁŠ TUHÁČEK

1AC: JAKUB VEINLICH

GAFFER: LUBOŠ MOŘICKÝ

2AC: ŠIMON KŘÍŽ

BEST BOY: MARTIN FULÍN

SET DESIGN: ALEX KUREL

PROP MASTER: FRANTIŠEK ŘEZNÍK

COSTUMES: LIZ OVCHACHENKO

MUA: BARBORA LIPENSKÁ

PHOTOGRAPH: MARYNA VELKYNETES

 

MODELS:

MAGDALENA KOŘENOVÁ

TRANG DO THU

TEREZA SCHERTLEROVÁ

Zvažujete realizaci podobného projektu?

Dejte vědět Ondrovi

+420 723 801 250ondrej.repaty@unreal-visual.com

Nebo využijte našeho formuláře a my se vám jednoduše ozveme zpět.