Jak přetvořit CO2 v umění

V Unreal Visual jsme se s nadšením pustili do projektu KB PURE, představujícího synergií mezi inovacemi v oblasti udržitelnosti a módy. To vše ve spolupráci s Komerční bankou a reklamní agenturou DDB Prague.

Reklamní kampaň od DDB Prague

Komerční banka se prostřednictvím této kampaně prezentuje jako inovátor v oblasti uhlíkové neutrality. Tato vize byla ztělesněna ve snaze o přeměnu CO2 na užitečné produkty, jako jsou platební karty a módní oblečení.

Naším úkolem bylo vytvoření 60s hlavního spotu, 30s kratší verze a natočení dodatečných záběrů pro využití v TVC. Mimo to taky vytvořit několik kratších formátů pro využití na dalších platformách.

PURE módní kolekce a technologie LanzaTech

Ve spolupráci s designovým studiem LAFORMELA vznikla kolekce PURE, která byla vyrobena z recyklovaného CO2 transformovaného na textilní materiál díky technologii LanzaTech. Kolekce byla představena jako symbol inovací a touhy po uhlíkově neutrálním světě.

Úloha Unreal Visual v projektu

Naše úloha v tomto projektu spočívala ve vytvoření vizuálně působivého videa, které by představilo tuto unikátní kampaň. Klíčovými prvky byly fashion, čistota a minimalismus, které byly zosobněny v každém záběru.

Jedním z nejvýraznějších prvků videa byla digitálně vytvořená platební karta.

Scénář a voiceover

Scénář videa byl pečlivě navržen tak, aby přenesl poselství kampaně, a to pomocí metaforického přechodu od lehkého světlého kouře k zhmotněné platební kartě a nakonec k módnímu oblečení. Voiceover hraje klíčovou roli. Je vodítkem diváků přes celý příběh. Od ideje snížení CO2 v ovzduší až po jeho proměnu v užitečné produkty.

Projekt KB PURE ukazuje, jak může být reklama nástrojem pro sdělování důležitých poselství o udržitelnosti a inovacích. Jsme hrdí na to, že jsme byli součástí této iniciativy, a že naše práce přispěla k posunu směrem k uhlíkově neutrální budoucnosti.

AGENCY: DDB PRAGUE

DIRECTOR: MARTIN JANEŠ

DOP: MICHAEL JURÁSEK

PRODUCENT: ADAM BĚLÍK

AD: MIKULÁŠ TUHÁČEK

1AC: JAKUB VEINLICH

2AC: PETR HAŠEK

GAFFER: MARTIN FULÍN

BEST BOY: MAREK VOPIČKA

COSTUMES: KLÁRA MACKOVÁ

MUA: ESTER TESAŘÍKOVÁ

RUNNER: TOMÁŠ HUBÁČEK

KEY GRIP: LUKÁŠ HAVELKA

HAIR: ROBIN BILKA

PROP MASTER: FRANTIŠEK ŘEZNÍK

VFX: NOTREAL

 

MODELS:

AMANDA DIAZ

ANNA SVIRIDOVÁ

JURAJ SABO

Zvažujete realizaci podobného projektu?

Dejte vědět Ondrovi

+420 723 801 250ondrej.repaty@unreal-visual.com

Nebo využijte našeho formuláře a my se vám jednoduše ozveme zpět.